Moc pozytywnych myśli

mysliMyślę, że każdy z nas znajdzie jakieś pozytywne rzeczy w swoim życiu. Teraz zastanówmy się, czy poświęcamy im wystarczająco dużo uwagi. Wyobraź sobie swoje idealne życie. Jakby wyglądało? Najprawdopodobniej Twoje prawdziwe życie nie wygląda, jak to stworzone w umyśle.

Każdy z nas ma swoim życiu, rzeczy które powodują, że jesteśmy szczęśliwi oraz rzeczy, z których nie do końca jesteśmy zadowoleni.

Przyczyną tego jest fakt, że skupiamy naszą uwagę i myśli na tym czego chcemy i na tym czego nie chcemy. Jak już wiemy, nasze myśli sterują naszym życiem. Logiczne zatem będzie to, że w takiej sytuacji dostajemy trochę tego, co dobre i trochę tego, co złe.

Nie musimy jednak żyć w taki sposób. Jest możliwe, by myśląc tylko o rzeczach, których chcemy, przyciągać zdrowie, miłość, radość i pozytywne doświadczenia do naszego życia.

Niby w jaki sposób to się dzieje? Jak już mówiliśmy wszyscy mamy w życiu trochę dobrego i trochę złego. Jeśli zdecydujemy się skupić naszą uwagę tylko na pozytywnych aspektach, dostaniemy w zamian więcej pozytywnych rzeczy.

Z drugiej strony, kiedy myślimy negatywnie, przyciągamy więcej tego, co złe do naszego życia.

Jak widzimy, naszym obowiązkiem jest myśleć pozytywnie i skupiać uwagę na rzeczach, które sprawiają nam radość i przynoszą szczęście.

Im więcej uwagi przenosimy z tego, co złe na to, co dobre, tym więcej negatywnych rzeczy zacznie znikać z naszego życia. Wszystkie negatywne sytuacje, bez wątpienia zostaną zastąpione bardziej pozytywnymi i przyjemnymi okolicznościami.

Warto każdego dnia poświęcić chwilę czasu i wyobrazić sobie swoje idealne życie. Czas poświęcony na wizualizację rzeczy, których pragniemy, dostarczy im energii potrzebnej do wzrostu. Nie będziemy w stanie zmaterializować swoich celów i pragnień, jeśli będziemy o nich myśleć w negatywny sposób. Jak widać, kluczową sprawą jest określenie, czego chcemy. Wiara, że to osiągniemy i bycie wdzięcznym za wszystko, co już mamy w swoim życiu.