Religia w XXI wieku

Religia w XXI nastawiona jest szczególnie na zysk. Kościoły są coraz bardziej „wypasione”, a księża jeżdżą coraz to nowszymi autami. Nie dość, że zbierają pieniądze gdzie się tylko da, to jeszcze nie odprowadzają podatku. Teraz za każdą usługę wystawiony jest cennik oczywiście z dopiskiem „Co łaska”.

By pokazać skale tego precedensu można odwiedzić stronę internetową: www.colaska.pl. Pisząc ten artykuł nie można pominąć pewnej stacji radiowej z Torunia oraz jego założyciela Ojca Dyrektora. Całe radio (teraz także własna stacja telewizyjna), która pod przykrywką szerzenia wiary promuje im przychylne partie polityczne oraz ich przedstawicieli.

Mieszają w głowach biednych starszych ludzi i wykorzystują ich do własnych egoistycznych pobudek. Można tu przytoczyć niedawną akcje „Krzyż”, która z poważnej sprawy uczyniła jedynie groteskową szopkę. Dzięki niej Polska była pośmiewiskiem całej Europy i nie tylko. Polska to kraj z dużym bagażem doświadczeń, a Polacy to dumny i silny naród, który potrafi jeśli tylko zjednoczy się i wspólnie zacznie działać by zmieniać wszystko na lepsze.