Wycieczka po Heidelbergu i okolicach

luterHiedelberg jest dużym miastem na południowym-wschodzie, czyli w najcieplejszym regionie Niemczech. Historie miasta znaczy poezja, muzyka i malarstwo, ale równie mistyczny zamek i przepiękna starówka. W Heidelbergu znajduj si najstarsze uniwersytety, założone w 1386 roku.
Anglia posiada Cambridge, Hiszpania Salamance, Francja Sorbonę a w Niemczech ju za czasów Marcina Lutra studiowało się w Heidelbergu.
Odkąd miasto zostało przyłączone do sieci kolejowej w 1840 turystyka zaczęła kwitnąć. Do dzisiaj wiele amerykańskich studentów przyjeżdża do Heidelbergu na wymian uczelnianą, co czyni to miejsce miastem studenckim.
Krajobraz miasta zwraca na siebie uwag ogromnym zamkiem, który jest najbardziej znana ruina w Niemczech. Równie barokowa starówka jest bardzo zapraszająca.

Pośrodku idyllicznej starówki, w romantycznym miejscu znajduje się szkoła językowa, która posiada już 40-letni tradycję i doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego.
Budynek instytutu leży w historycznym centrum miasta. Z tego miejsca jest tylko 5 minut na piechot do aktualnego centrum, gdzie znajduj si sklepy, kina, lokale i kawiarnie.

W barokowej starówce miasta znajduje się cieka dla pieszych o długości 1,6 km, co czyni ją jedna z najdłuższych w europie. Do wielu atrakcji turystycznych można dojść na piechotę. Już sam spacer po starówce można nazwać sightseeing.

Zamek jest bez wątpienia największą atrakcja miasta. Przy nim znajduje się jezioro i most. Jeżeli jest ładny dzień mona wyjść na spacer do ogromnego lasu Märchenwald, zaraz przy zamku. Będac w Heidelbergu nie można ominąć starego uniwersytetu, gdzie już Gutenberg, Luter i Leibnitz się uczyli.

Heidelberg to piękne miejsce w rejonie Rhein Neckar. Miasto jest prawdziwym diamentem czuć idylliczną i romantyczną atmosferę. Dziki wielu atrakcjom w miecie i możliwości wyjazdu w piękne okolice poza nim, Heidelberg jest celem wielu niemieckich turystów.